Nový výskum ukazuje, že Android zbiera až 20x viac dát ako iOS

Apple aj Google zbierajú prostredníctvom svojich operačných systémov pre mobilné zariadenia údaje od ich používateľov. Nová analýza však ukazuje výrazný rozdiel v objeme dát.

Štúdiu, ktorú realizoval Douglas LeithTrinity College, zverejnil portál Ars Technica. Z porovnania napríklad vyplynulo, že pri spustení zariadenia odošle Android približne 1 MB používateľských dát do Google, pričom v prípade iOS zariadenia to bolo zhruba 42 KB. Následne v čase, kedy sa smartfón nepoužíva odosiela Android každých 12 hodín 1 MB dát. Za rovnaký časový úsek do Apple putuje zhruba 52 KB.

Pri porovnávaní Leith používal iPhone 8 s jailbreakom a iOS 13.6.1. Ide o verziu systému, ktorú však aktuálne väčšina Apple zariadení už nepoužíva. V prípade Android platformy, skúmal Google Pixel 2 s verziou Android 10, ktorá vyšla minulý rok.

Google sa už k celej veci stihol vyjadriť a samozrejme výsledky spochybnil. Záver, že Android zbiera viac používateľských dát ako iOS označil za veľmi nepresný. Apple sa však takisto pre Ars Technica vyjadril o nesprávnom postupe pri výskume.

zdroj: Ars Technica

komentár
  1. Rozmyslam, bavime sa o objeme dat .. nie o mnozstve informacii. Nikto nepise v akom formate su tie data, prve co mi napada ci ma Apple lepsiu kompresiu.

    Titulka fajn, tema zaujimava .. ale mala hlbka detailu. Ale pre popularnu vacsinu fajn na zdielanie a “wow” efekt

    5
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.