Nový MacBook Air bude ešte tenší a ľahší, s posunom do segmentu high-end

Apple chystá podľa nových informácií variant kompaktného laptopu, ktorý by mal byť po novom ešte prenosnejší a zároveň bude akousi high-end verziou. Kedy by sme sa mohli dočkať predstavenia?

Novinka bude disponovať MagSafe rozhraním pre nabíjanie a samozrejme Apple Silicon procesorom. Apple údajne skúma možnosti ako by aktualizácia MacBooku Air mohla byť ešte menšia a riešením podobne ako v prípade iných zariadení by mohli byť tenšie okraje displeja, ktorý by stále mal uhlopriečku 13 palcov.

Súčasná generácia laptopu váži 1,29 kilogramu a má hrúbku do 1,61 centimetra. Objavili sa dokonca aj informácie o 15-palcovom prototype, no podľa zákulisných informácií sa značka rozhodla vývoj väčšieho modelu opustiť.

Pokiaľ ide o konektivitu, nový Air má ponúknuť dvojicu portov USB 4. Súčasný model, ktorý Apple priniesol v novembri 2020 a ktorý bol prvým s Apple Silicon čipom, bude naďalej v ponuke ako základný model.

Novinku by sme mohli vidieť v druhej polovici aktuálneho roku.

zdroj: Bloomberg

komentáre
 1. Ak by bol 12-palcový, bolo by to ideálne. 13-palcový je kravina, na to je 13″ MacBook Pro. Air by mal byť podstatne menší a ľahší. Opäť Apple postupuje nelogicky a nekoncepčne (viď iPhone 12 mini – aké je to mini, keď je to väčšie a o 20% ťažšie ako pôvodný SE).

  2
  0
  1. iPhone 12 mini je mini verzí iPhonu 12. Jinak už pak může srovnávat třeba s prvním iPhonem, že je o xx % větší a tímpádem nemůže mít označení Mini.

   1
   1
   1. Vývoj mobilných telefónov: Najprv boli drahé, veľké a ťažké so slabou výdržou, potom boli drahé, malé a ľahké s lepšou výdržou, potom lacné, malé a ľahké s dobrou výdržou, a teraz sú znova drahé, veľké a ťažké so slabou výdržou.

    1
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.