Nový iPad mini už túto jeseň. Čo prinesie?

V poradí šiesta generácia najmenšieho tabletu od Apple má priniesť nový dizajn aj ďalšie zmeny.

Tohtoročný iPad mini, ktorého by sme sa podľa Bloombergu mali dočkať už o pár mesiacov, bude mať podľa dostupných informácií tenšie okraje, väčší displej a ponúkne aj viac výkonu. Zariadenie má disponovať uhlopriečkou 8,4 palca (v minulosti mal tento model 7,9 palca).

Kompaktný iPad prešiel naposledy aktualizáciou pred tromi rokmi, kedy pribudla kompatibilitaApple Pencil. Podľa Marka Gurmana z Bloombergu má ísť o doteraz najzásadnejší update tohto zariadenia. Novinka má podľa odhadov dostať podobný dizajn ako súčasný iPad Air.

Leaker Jon Prosser nedávno k očakávanej šiestej generácii iPadu mini zdieľal aj sériu renderov. Podľa jeho názoru senzor Touch ID ostane a bude prítomný v power tlačidle. Prosser verí, že mini dostane čip A14 a USB-C nahradí Lightining port.

Na jeseň sa okrem spomínaného tabletu dočkáme už tradične aj novej generácie iPhonu či Apple Watch, na obzore by mali byť aj nové modely MacBook Pro.

zdroj: Bloomberg, FrontPage Tech

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.