Nové Apple Watch možno ponúknu meranie cukru v krvi

Monitoring by mal fungovať vďaka optickému senzoru, ktorým budú hodinky vybavené.

Stačí nosiť

Neinvazívna metóda by bola vítanou zmenou oproti tradičnému meraniu pomocou krvi. Applepatenty, ktoré sa venujú sledovaniu glukózy a podľa čerstvých informácií sa teraz značka sústredí primárne na spoľahlivosť a stabilitu riešenia, ktoré chce v nových Apple Watch ponúknuť.

V praxi by malo ísť o kontinuálne meranie, ktoré je jedným z dôležitých nástrojov pri boji s cukrovkou. Senzor by mal byť v kontakte s pokožkou pri nosení hodiniek a nevyžadoval by tak žiadny implantát do tela nositeľa.

Dôležitejšie než auto

Plány ohľadom novej funkcionality, ktorá by sa špecializovala na meranie krvného cukru, má kalifornské jablko už dlhšie. Spoločnosť už pred tromi rokmi vytvorila tím biomedicínskych inžinierov a poradcov, ktorý pracujú práve na vývoji neinvazívneho monitoringu.

Apple pritom už vybavil svoje hodinky napríklad meraním hladiny okysličenia krvi či EKG. Podľa šéfa značky Tima Cooka je produkt stále na začiatku a jeho možnosti, ktoré spoločnosť skúma v laboratóriách, sú neuveriteľné. Na jednom z jesenných eventov poukázal Cook na množstvo senzorov, ktorými sú vybavené dnešné autá a na fakt, že ľudské telo je ešte omnoho dôležitejšie.

Príchod novej generácie Apple Watch sa očakáva v priebehu tohto roku.

zdroj: ETNews

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.