Microsoft spúšťa betu pre xCloud na iPhone a iPade

Nová platforma ponúkne webové riešenie pre mobilné zariadenia Apple.

Microsoft pôvodne zamýšľal predstaviť iOS aplikáciu, no pre App Store smernice sa Xbox nakoniec rozhodol pre alternatívu v podobe webovej platformy.

Služba prichádza po vyše roku od prvej ukážky. Používateľom umožní zahrať si hry na iPhone iPade a PC cez web. V súčasnosti bude fungovať na pozvánky v testovacom režime. Prístup budú mať vybraní predplatitelia Xbox Game Pass Ultimate Pass, ktoré je dostupné aj u nás.

Aktuálne má služba v ponuke vyše stovku titulov a je kompatibilná s prehliadačmi Safari, Chrome aj Edge. Pre niektoré z hier je potrebný USB alebo Bluetooth ovládač, časť z nich funguje aj s dotykovým ovládaním.

zdroj: Microsoft

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.