Mac svoje predaje v prvom štvrťroku viac ako zdvojnásobil!

Oproti rovnakému obdobiu minulého roku sa Apple podarilo v segmente počítačov dosiahnuť výrazný rast.

Podľa analýzy trhu od IDC podiel Apple narástol za ten istý kvartál o viac ako 111%. Predaje značky sledovali rastúci trend PC odvetvia ako celku. V úvodnom štvrťroku 2021 sa predalo takmer 84 miliónov zariadení.

V celkovom poradí patrí kalifornskému jablku štvrtá pozícia. Vedúcu priečku si drží Lenovo, nasledované HP na druhom a Dellom na treťom mieste. Týmto značkám sa podarilo aj napriek pandémii a nedostatku hardvérových komponentov dosiahnuť dvojciferný rast trhových podielov.

V prvých troch mesiacoch aktuálneho roku Apple predal približne 6,7 milióna Macov. Ide o 8% z celkového trhu. Takto pred rokom Apple dosiahol hodnotu 3,2 milióna počítačov. Značke sa darilo aj vďaka silnému záveru minulého roku a takisto dôležitú rolu zohrali aj nové Apple Silicon Macy, ktoré pritiahli množstvo záujemcov o upgrade.

zdroj: IDC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.