iPhone bol decembrovou jednotkou medzi aktivovanými smartfónmi v USA

Apple v štatistike významne predstihol konkurenčný Samsung.

Predaje Apple smartfónu v decembri zabezpečili značke prvé miesto v rebríčku. Podľa reportu od analytickej spoločnosti Flurry bol najmä záverečný mesiac minulého roka kľúčový pre tento úspech. V USA patrí k mesiacom s najvyššou mierou aktivácie nových smartfónov. Tento rok síce klesol objem o rovnú pätinu – s ohľadom na situáciu okolo pandémie – avšak iPhonu to nezabránilo v dosiahnutí prvenstva.

Z prieskumu vyplynulo, že z prvej desiatky obsadili rôzne modely iPhonu až sedem priečok! Kráľom poradia sa stal iPhone 11 s takmer šiestimi percentami. Celkové poradie vyzeralo nasledovne:

Z rebríčka vidno, že obľube sa tešili aj staršie modely iPhonu, ktoré sú atraktívne vďaka nižšej cene. Zároveň je však, zrejmé, že podstatná časť nových majiteľov siahla po tom najnovšom (a najväčšom), čo Apple na poli smartfónov ponúka.

Pokiaľ ide o celkový pohľad na rozdelenie síl na trhu, iPhonu patrí so 46% takmer polovica, Samsung ostal výrazne vzadu s 27% a ostatným značkám patrí dohromady 17%.

zdroj: Flurry

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.