iPhone 12 prekonal hranicu 100 miliónov predaných kusov

Súčasná generácia Apple smartfónu tak dosiahla ďalší významný míľnik a to menej ako rok od svojho uvedenia na trh.

Podľa nového reportu analytikov z Counterpoint Research sa hranicu 100 miliónov predaných zariadení podarilo prekonať už v apríli tohto roku. Nový iPhone tak predbehol v úspešnosti predchádzajúci ročník s poradovým číslom 11 a stomiliónovú hranicu pokoril približne v rovnakom čase ako iPhone 6.

Práve tento modelový rad, spolu s väčším variantom iPhone 6 Plus, zaznamenal v predajoch Apple smartfónov tzv. supercyklus. Novému iPhonu 12 dopomohli k skvelému výsledku najmä osviežený dizajn, 5G a pestrá ponuka modelov.

zdroj: Counterpoint Research

cover: Unsplash / Zana Latif

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.