iPhone 12 mini sa v januári nedostal do prvej päťky

V rebríčku najpredávanejších smartfónov novinky medzi iPhonmi chýba.

Vyplýva to z analýzy, ktorú priniesol Counterpoint Research. Najmenší smartfón v ponuke značky od roku 2016, kedy Apple predstavil iPhone SE, podľa prieskumu ostal na ôsmom mieste celkového poradia.

iPhone 12, nasledovaný iPhonom 12 Pro Max a iPhonom 12 Pro tvorili prvú trojku. Hneď za nimi sa drží o rok staršia generácia smartfónu. Desiatku svetovo najpredávanejších modelov uzatvára minuloročná “reinkarnácia” iPhonu SE, ktorá vychádza z osmičkového iPhonu.

Príčin horších výsledkov malého iPhonu bolo podľa analytikov niekoľko. Menšie rozmery sú späté s menšou batériou a takisto aj menším displejom, čo zdá sa, dôležitý aspekt pri rozhodovaní. Podľa dostupných informácií však Apple chce model mini v ponuke zachovať aj tento rok.

zdroj: CounterPoint Research

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.