iPhone 12 mini sa asi dočká škrtov vo výrobe

Dôvodom je výrazne nižší dopyt ako sa pôvodne predpokladalo.

Najmenší z poslednej generácie Apple smartfónov sa od začiatku u zákazníkov stretával s nižším záujmom. Dôvodov mohlo byť viacero, okrem iného analytici odhadujú, že svoju úlohu zohrala aj aktuálna situácia, kedy ľudia siahajú po väčšom displeji, na ktorom môžu doma sledovať multimediálny obsah komfortnejšie.

Viackrát sa objavili správy o plánovaných zmenách v rozložení výrobných kapacít a podľa nového reportu od Nikkei Asia má objem dodávok iPhone 12 mini klesnúť približne o pätinu oproti pôvodným zámerom z konca minulého roku.

V správe sa zároveň spomína aj odhadovaný objem dodávok, ktoré Apple chce získať v prvej polovici roku. Má ísť o 75 miliónov kusov – okrem iPhone 12 aj vrátane starších modelov iPhone 11 či SE. Oproti pôvodným plánom, ktoré počítali s 96 miliónmi, ide o mierny pokles, no stále je to vyššie číslo ako objem za rovnaké obdobie spred roka.

iPhone 12 mini však podľa Nikkei dosahuje tak nízke predaje, že Apple sa v niektorých prevádzkach svojich dodávateľov rozhodol dočasne zastaviť jeho výrobu úplne. Výrobné kapacity boli presmerované na iPhone 12 Pro a Pro Max, ktoré sú naopak vyhľadávané medzi zákazníkmi.

Celkovo sa však značke darí dosahovať slušné predaje, vďaka čomu si v záverečnom kvartáli 2020 pripísala rekordný príjem vyše 111 miliárd dolárov.

Aj napriek nízkym predajom iPhone 12 mini sa tento rok očakáva predstavenie jeho nástupcu v rámci trinástej generácie smartfónu.

zdroj: Nikkei

komentáre
 1. “Dôvodom je výrazne nižší dopyt ako sa pôvodne predpokladalo.” – a čo sa Apple čuduje, iPhone mini je o dosť väčší a o 20% ťažší ako pôvodný iPhone SE. Ľudia chceli malý a ľahký telefón, čakali na iPhone mini. Keď sa ho konečne dočkali, tak boli nepríjemne prekvapení jeho veľkosťou a hmotnosťou – takú veľkú a ťažkú lopatu nechce nikto nosiť vo vrecku, tak si radšej nechali svoj pôvodný iPhone SE alebo 5S.
  V Apple chýba niekto ako Steve Jobs, … niekto, kto vie aj dlhodobejšie rozmýšľať.

  2
  2
  1. No ja som na tom podobne. Mini mi nedával až taký zmysel pri vyjdení na trh. iPhone SE mal v tom čase plnú softvérovú podporu a nebol až taký dôvod prejsť na iPhone 12 mini. Tak som zobral Max z presne toho dôvodu čo tu bolo napísané. Pandémia človek doma, konzumuje tým pádom viac multimediálneho obsahu. Nechal som si iPhone SE a používam podľa potreby iPhony obidva.

   1
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť