iOS 15 čoskoro bude na 60% zariadení

Najnovšia generácia operačného systému sa 80 dní od spustenia blíži k nadpolovičnému míľniku.

Podľa analýzy od Mixpanelu je na približne 58% aktuálne nainštalovaný iOS 15. Približne 36% používa stále iOS 14. V minulosti analytici informovali, že rýchlosť rozšírenia nového systému na zariadeniach používateľov je pomalšia v porovnaní s tým, ako to bolo pri iOS 14 na jeseň minulého roku.

Apple pravidelne uverejňuje dáta k inštaláciám, pre najnovší iOS to však ešte neurobil. Naposledy sme mohli vidieť výsledky inštalácie iOS 14, ktorá začiatkom júna dosiahla mieru 85%. Všetky modely zariadení, na ktoré bolo možné inštalovať iOS 14, sú takisto kompatibilné s iOS 15. 

Nový iOS je v porovnaní s minuloročným o niečo menej zásadným updatom, zameraným primárne na ďalšie možnosti notifikácií a základných apiek systému.

zdroj: Mixpanel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.