Dodávatelia komponentov pre iPhone 13 majú problém s dostatkom pracovnej sily

Externé spoločnosti, ktoré Apple vyrábajú súčiastky aktuálne bojujú s náborom dostatočného množstva ľudí pre produkciu najnovšieho smartfónu značky.

Foxconn aj Pegatron, ktoré patria k týmto dodávateľom a v minulosti ponúkali aj bonusy s cieľom získať pracovníkov pre výrobu iPhonu 13, stále problém s nedostatkom pracovnej sily celkom nevyriešili.

Výrobný proces smartfónu je vždy sezónnou záležitosťou. Firmy vtedy naberajú obrovské množstvo personálu na relatívne krátke obdobie niekoľkých mesiacov.

Problémom začína pre výrobcov byť vyšší podiel strednej triedy v Číne a dostupnosť lepšie platených pozícií vo veľkomestách. Krátkodobá práca je tak zaujímavá menej a primárne pre ľudí z vidieka, kde sú príjmy extrémne nízke. Pre týchto potenciálnych zamestnancov môže byť práca na novom iPhone cestou ako zabezpečiť rodinu po zvyšok roka.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.