Chromebooky minulý rok prekonali predaje Macu

Poprvýkrát tak hardvér od Google v číslach tromfol Apple celoročne a svoj trhový podiel zvýšil svoj podiel na úkor Windowsu.

Počítače, na ktorých beží Chrome OS, už v minulosti Mac prekonali, no šlo vždy “iba” o štvrťročné výkyvy. Rok 2020 však priniesol pôsobivý výsledok, kedy sa Chromebookom podarilo získať výrazne vyšší trhový podiel a prvýkrát predbehnúť Apple v celoročnom rebríčku predajov.

Jednotkou stále ostáva Windows, no práve z jeho podielu si výrazne “odhryzol” Google aj Apple.

Ide o veľký úspech pre Chromebook a naopak varovanie pre PC aj Mac platformu, ako aj signál pre vývojársku komunitu. Aplikácie a hry určené pre Chrome OS už nepredstavujú zanedbateľnú kategóriu.

Plaforma od Google rástla za posledné roky kontinuálne a minuloročný rekord je tak aj výsledkom tohto dlhodobého trendu. Otázkou je, či bude Chromebook v úspešnom ťažení pokračovať a nakoľko to bude na úkor Windows PC.

Doterajší kráľ rebríčka totiž spadol pod 80% podiel prvýkrát za desať rokov.

zdroj: Geek Wire

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?