Čakajú nás o pár dní nové MacBooky?

Podľa novej prognózy leakera Jona Prossera plánuje Apple odhaliť nové modely na blížiacej sa WWDC21.

Lúštenie vizuálov

Tohtoročné online vydanie konferencie pre vývojárov sa uskutoční už 7. júna. Začína práve keynote prezentáciou, ktorá zastrešuje Apple. Známy leaker má za sebou presné aj menej presné zásahy, pokiaľ ide o novinky. Podľa jeho názoru chce Apple práve na tomto evente, ktorý je primárne venovaný softvéru, odhaliť aj nové MacBooky. Jeho prognóze predchádzala správa od Bloombergu, ktorý dávnejšie informoval, že prírastok medzi Apple Silicon v podobe nových MacBookov Pro dorazí už toto leto.

Prosser sa na Twitteri vyjadril v prospech predstavenia nového hardvéru po špekuláciách, ktoré sa na sieti rozbehli okolo grafického motívu, ktorý propaguje spomínanú konferenciu WWDC. Sú na ňom (už tradične) Animoji portréty, ktoré tentokrát pozerajú na displej Apple laptopov. Pre mnohých to bol vďačný impulz na rozprúdenie diskusie, či ide o odkaz na blížiace sa odhalenie Apple Silicon MacBookov Pro.

Leaker do tejto diskusie vstúpil tweetom, v ktorom napísal, že MacBook Pro dorazí na tohtoročnú WWDC, neuviedol však žiadne bližšie detaily.

Viac portov, nový displej aj dizajn

Novinka má podľa doterajších predpokladov priniesť vylepšený displej s mini-LED, dizajn s ostrejšími hranami po vzore iPadu Pro či dvojicu veľkostných variantov. Na výber by mali byť súčasný 16-palcový ale aj nový 14-palcový, ktorý pravdepodobne nahradí model s uhlopriečkou 13,3-palca. Pribudnúť by mali nové porty ako HDMI či slot pre SD kartu a vrátiť by sa mal aj populárny MagSafe. Kozmetickou zaujímavosťou je prípadné odstránenie loga MacBook Pro zo spodného okraja obrazovky.

Pod povrchom by sa mal nachádzať čip podobný M1X, podľa Bloombergu disponujúci 10-jadrom s 8 výkonnými a 2 úspornými jadrami. Grafický procesor podľa očakávaní ponúkne varianty 16 a 32 jadier.

Príklad z minulosti

Napriek tomu, že júnová konferencia pre vývojárov sa venuje najmä veciam akolo softvéru pre jednotlivé Apple platformy, nie sú ani oznámanie hardvérových noviniek úplne neobvyklé. Netreba chodiť ani príliš ďaleko. Pred dvomi rokmi Apple na WWDC 2019 prišiel s novým modelom Mac Pro a Pro Display XDR.

zdroj: 9to5Mac

komentáre
 1. Stale tlacia ten HDMI a SD kartu. Na co mi je HDMI, ked uz bezne kupim USB-C monitor. A SD kartu naco, sak cez Wifi si prenesiem fotky do zariadenia. Uplne zbytocne sa tam bude prach mnozit v tych nevyuzitych konektoroch.

  4
  0
  1. Fotky v raw nechces prenasat cez wifi, je to otrava.

   Ale nove macbooky by som uz konecne uvital. Stalen vyckavam na tu 14ku :-D

   3
   1
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť