Apple vydal macOS Big Sur 11.4

Update prináša podporu predplatných v Podcastoch a ďalšie novinky.

V poradí štvrtý väčší update pre aktuálny macOS prichádza mesiac po vydaní verzie 11.3. Podobne ako nový iOS a iPadOS 14.6, prináša aktualizácia systému pre Mac prípravu na novinky z oblasti hudby, ktoré Apple nedávno predstavil. Sú nimi podpora pre priestorový zvuk s Dolby Atmos či bezstratová kvalita hudby, ktoré Apple spustí v júni. Takisto pribudla v úvode spomínaná možnosť predplatného pre Apple Podcasty prostredníctvom mesačného či ročného plánu.

Update zároveň rieši viacero známych chýb:

 • prehadzovanie poradia záložiek v Safari alebo ich presun do zložky, ktorá mohla byť skrytá
 • problém s niektorými webmi, ktoré sa na Macu po prebudení nezobrazovali správne
 • absencia kľúčových slov pri exporte obrázkov z aplikácie Fotky
 • problém, pri ktorom mohla apka Preview prestať reagovať pri prezeraní PDF dokumentu
 • pri hraní Civilization VI mohol 16-palcový MacBook Pro prestať reagovať.

Aktuálny macOS Big Sur 11.4 bude pravdepodobne jedným z posledných updatov pred vydaním novej verzie macOS s poradovým číslom 12. Toho by sme sa mali dočkať už 7. júna na konferencii WWDC.

zdroj: Apple

komentáre
  1. Hlavne zabugovany az na pudu v zakladnich UI vecech. Treba takovy priklad.. na nekterych 4K monitorech je problem s plynulym zobrazením QuickLook, zalagovane jak prase, a to i v 11.4. A kdyz jsem i tech externich displeju, tak celkove priserna kompatibilita, problemy s probouzenim atd. Hlavne ze USB-C melo byt reseni na vse :-D

   4
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?