Apple TV+ má na americkom trhu iba 3% podiel, Netflix je suverénnym kráľom

Napriek investíciám Apple do ponuky svojich originálnych formátov je podľa najnovších prieskumov jeho stream na chvoste rebríčka.

V Spojených štátoch sa služba umiestnila ďaleko za veľkými hráčmi. Analýza trhu od JustWatch sa opiera o dáta z posledného štvrťroku 2020. Apple v prieskume nedopadol vôbec dobre, aj keď to v spoločnosti takých mien ako Netflix, Hulu, HBO Max či Disney+ nie je úplným prekvapením.

Jedným z dôvodov, prečo stream Apple tak prepadol, môže byť aj pandémia a s ňou spojené prerušenie produkčných prác. To síce platilo aj pre iné spoločnosti, v porovnaní s Apple však mali pre divákov výrazne viac obsahu na sledovanie.

Apple TV+ postupne rozširuje katalóg filmov, seriálov a dokumentov, no stále ide výrazne menší objem ako má konkurencia. Platforma nedávno opätovne predĺžila bezplatné predplatné, ktoré najnovšie potrvá do júla 2021. Pôvodne malo skončiť vo februári.

zdroj: JustWatch

komentáre
 1. a čo čakajú s tými šiestimi seriálmi a dvomi filmami? aj to majú tie 3% len preto, že je to stále zadarmo, keby si tam niekto aj chcel pozrieť všetko čo majú v ponuke, tak tá ponuka je tak podhodnotená, že to má za dva týždne pozreté všetko, kým tam nezačnú pridávať aj obsah mimo vlastnej tvorby, tak sa to ani veľmi nezmení…

  1
  0
  1. slnieckarske kraviny su pre tychto ludi vsetko co nedokaze pobrat ich mozog, potom maju pocit ohrozenia a dopadne to v lepsom pripade komentarom ako nam to ukazal

   nechcem vediec ake huposti pise a zdiela na fb

   0
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť