Apple sa pravdepodobne stane jednotkou v segmente all-in-one počítačov

Podľa odhadov by tak mal predstihnúť doterajšieho kráľa rebríčka, značku HP.

Informáciu priniesol portál DigiTimes, ktorý sa odvoláva na zdroje z odvetvia. Apple by mal v dosiahnutí vedúcej pozície pomôcť aj čerstvo uvedený 24-palcový iMac, ktorý do kategórie all-in-one počítačov patrí.

Prognóza vychádza z predpokladu, že celosvetový nedostatok čipov, ktorý okrem autopriemyslu trápi aj výrobcov elektroniky, tvrdšie dopadá práve na cenovo dostupnejšie zariadenia. iMac patrí do kategórie high-end zariadení, v ktorej nedostatok komponentov nie je tak citeľný. Apple v súčasnosti ponúka iMac v troch konfiguráciách na mieru. Predobjednané kusy by mali byť expedované od 21. mája.

Podľa analýzy DigiTimes, bol HP jednotkou v záverečnom štvrťroku 2020, kedy značka predala 925 000 zariadení. Hneď na druhom mieste bol Apple s 860 000 predanými počítačmi. Prvú trojku uzatváralo Lenovo s 731 000 kusmi. Odhady hovoria o tom, že kalifornské jablko už tento rok HP predbehne.

Odhliadnuc od iMacu, pokiaľ ide o produktové portfólio ako celok, aj Apple očakáva pokles príjmov v súvislosti s chýbajúcimi čipmi, ktorý zasiahne predaje Macov aj iPadov.

zdroj: DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.