Apple s príchodom nového variantu iPhone 12 prechádza na náhodné sériové čísla

Zámer spoločnosti uvádzať budúce produkty pod takýmto označením sa už v minulosti objavili, teraz ho Apple začal realizovať.

Prvým produktom s náhodným číselným označením sa stal iPhone 12 v novej fialovej farby. Informoval o tom portál MacRumors, ktorý sa odvoláva na Youtube kanál ZolloTech. Ten potvrdil, že fialový smartfón bol minulý mesiac uvedený s 10-miestnym kódom v novom formáte, ktorý sa odlišuje od predchádzajúcich sériových čísel. Zmena sa bude pravdepodobne týkať aj iPhonu 12 mini.

Zaujímavým paradoxom je, že iná z noviniek, ktorá bola predstavená v rámci rovnakého eventu ako fialový iPhone 12, trackery AirTag, má podľa informácií od ich majiteľov, stále 12-miestny kód v starom tvare. Ako nakoniec Apple označí nový iMac, iPad Pro či Apple TV, ostáva zatiaľ otázne.

Nový formát číselného označenia produktov bude obsahovať náhodnú kombináciu 8 až 14 znakov. Apple už odporučil resellerom, aby sa na zmenu pripravili ešte pred eventom Spring Loaded, ktorý sa konal v druhej polovici apríla.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.