Apple opravil chybu v macOS Monterey, ktorá znefunkčňovala niektoré Macy

Problém, ktorý sa objavil po vydaní nového operačného systému, bol podľa oficiálnych informácií odstránený.

Apple uvádza, že šlo o problém s firmvérom nainštalovaným na bezpečnostnom čipe T2. Ten zabránil zapnúť Mac po aktualizácii na macOS Monterey. Macy s týmto čipom boli vyrábané od roku 2017 do roku 2020.

Update firmvéru BridgeOS je teraz súčasťou aktualizácií operačného systému a zabraňuje ďalším problémom.

zdroj: Apple

komentáre
 1. big sur som preskočil a mal doteraz catalinu a dnes som sa rozhodol prejsť na monterey a musím uznať, že je oveľa svižnejší než catalina, nie len pocitovo, ale vidno to celkovo na reakciách systému, otvárani aplikácii, rýchlosti prehliadania webu a celkovo aj nábeh systému

  1
  1
  1. Ja pozoruju pravy opak (Air 2019). Zejmena po pripojeni meho 4K monitoru. Zalagovany Quick Look, pomalejsi Finder, vsechno je takove utahane a mene bezprostredni. Rychlejsi boot a spousteni nejakych aplikaci tam je, to souhlasim, ale to je uprimne sumak, nakolik to delam obcas. Dulezitejsi jsou pro mne reaskce systemu.

   1
   0
 2. Hlavne by mali opravit najvacsiu chybu – ten hnusny design celeho OS. Posledny pekny design bol OS X 10.9. Od verzie 10.10 je to stale odpornejsie a odpornejsie. A Big Sur a Monterey prekonavaju vsetko – vyslovene odporny, odpudzujuci a neprehladny design.

  6
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť