Apple možno chystá model predplatného pre Final Cut Pro

Nová aktualizácia ochranných známok naznačuje zmeny v spôsobe, akým za softvér budú používatelia platiť.

Final Cut Pro je aktuálne dostupný za jednorazovú sumu 329,99 €, ktorú zaplatíte pri kúpe. Nové zistenia portálu Patently Apple, ktorý sa venuje novinkám zo sveta Apple patentov, však poukazujú na možné zmeny.

Apple si totiž v Európe doplnil klasifikáciu sofvéru o kategóriu 42, pod ktorú môže patriť softvér vo forme služby alebo platforma vo forme služby. V rovnakom “tíme” je aj Microsoft Office 365, ktorý je dostupný za mesačné alebo ročné predplatné.

Program, ktorý je určený pre profesionálov venujúcich sa videu, ale aj YouTuberov a ďalších tvorcov obsahu. Prechod na opticky nižší mesačný alebo ročný poplatok by mohol prilákať ďalších používateľov.

Možné je aj to, že okrem samotného Final Cut Pro by v rámci predplatného získali zákazníci prístup k ďalšiemu obsahu, podrobným návodom a konzultáciám so známymi autormi, ktorý v programe pracujú.

Apple sa v segmente predplatných cíti dobre. Nedávno spustil Apple Fitness+ a údajne chystá aj novú službu zameranú na podcasty s exkluzívnym obsahom.

zdroj: Patently Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.