Akcie Apple dosiahli minulý týždeň historické maximum

Značke sa podarilo zaznamenať cenu vyše 145 dolárov. Od začiatku júna ide o 17% nárast.

Rast hodnoty akcií Apple predchádza oznámeniu jej príjmov za uplynulý kvartál, ktoré je naplánované na 27. júl. Za posledné obdobie značka predstavila viacero noviniek, vrátane nového iMacu, iPadu Pro či AirTag. Takisto sme mali možnosť vidieť prezentácie chystaných updatov pre všetky platformy operačných systémov.

Apple má trhovú hodnotu 2,5 bilióna dolárov, vďaka čomu je celosvetovou jednotkou v segmente tech firiem. Analytici teraz navyše očakávajú, že sa značke podarí pokoriť ďalší rekord v štvrťročnom príjme. Odhady hovoria o sume takmer 73 miliárd dolárov, čo je o zhruba 22% viac ako minulý rok.

zdroj: MacRumors

cover: Unsplash / MayoFi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.