12-palcový MacBook s Retinou je oficiálne vintage

Apple najnovšie do zoznamu archívnych produktov pridal svoj najmenší laptop prestavený v roku 2015.

Zariadenie známe aj pod označením Retina MacBook bolo navrhnuté ako prenosnejšia alternatíva k MacBooku Air. Laptop bol poháňaný procesorom Intel Core M a nebol vybavený ventilátorom.

MacBook prešiel v nasledujúcich rokoch aktualizáciami, no v roku 2019 ho značka vyradila z ponuky, keďže bol kategoricky príliš blízko MacBooku Air s Retinou.

Zaradenie na zoznam Vintage znamená, že produkt nemá nárok na opravy v autorizovanom servise Apple. Obvykle sa naň dostávajú zariadenia, ktoré značka nepredáva už viac ako päť rokov.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.