Zelená vlna – zvláštny úkaz na displejoch iPhone 11

Viacerí majitelia nových iPhonov si všimli neobvyklý nádych obrazovky.

Chyba iOS?

Zatiaľ nie je jasné, čo je príčinou tohto javu, takmer všetky prípady však spája rovnaké načasovanie. Používatelia sa väčšinou zhodujú, že do zelena sa displej sfarbí pár sekúnd po odomknutí iPhonu. Niektorí prišli s týmto problémom do kontaktu pri aktívnych režimoch Dark Mode či Night Shift. A sú aj prípady, pri ktorých sa zelený nádych objavuje pri najnižšom jase.

Neobvyklý jav sa podľa viacerých používateľov objavil na ich zariadení po update na iOS 13.4.1. Mohlo by teda ísť o softvérovú záležitosť, ktorú v niektorých prípadoch vyriešil reštart smartfónu.

“Populárny” bug

Problém sa týka všetkých troch modelov jedenástej generácie – iPhone 11, 11 Pro aj 11 Pro Max. Nazelenály displej sa však objavil aj na niektorých iPhone X. Podľa spätnej väzby používateľov sa bug týka iOS vo verzii 13.4.1, 13.5 a 13.5.1.

Ak by to teda bola výhradne systémový problém, Apple by mal vec vyriešiť ďalším updatom. Máte s týmto problémom skúsenosť?

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.