Web, ktorý možete browsovať ako tapetu na Macu?

Aj keď to znie trochu netypicky, s apkou Plash to možné je. Ide o doplnok pre Menu bar, pomocou ktorého si môžete pre svoje pozadie zvoliť akúkoľvek webku. A dokonca si ju potom prezerať ako v prehliadači!

Na ploche tak môžete mať napríklad svoj obľúbený portál so správami, Google kalendár, Facebook alebo aj Macblog. :) S apkou si môžete dokonca nastaviť ako pozadie aj animovaný GIF.

Po pridaní do menu lišty, stačí kliknúť na ikonku Plashu a vložiť URL stránky, ktorú chcete mať ako pozadie. V ďalších nastaveniach si môžete prispôsobiť priehľadnosť či interval opätovného načítania. Základný refresh rate je 1 minúta.

Cez Browsing Mode môžete s vaším pozadím interagovať. Ak ste s browsovaním hotoví, odkliknutím tohto módu sa vrátite ku statickému pozadiu. Jednoznačne lepšie fungujú stránky, ktoré sú vzdušnejšie a ponúkajú menej obsahu. Čo teoreticky vylučuje práve news portály. Ale – proti gustu… :)

Apku nájdete v App Store, odkiaľ si ju môžete bezplatne stiahnuť. Je kompatibilná s macOS 10.15 a novším.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?