Výroba čipu A14 začne v druhom štvrťroku 2020

TSMC, ktorý pre Apple hardvér produkuje, podľa najnovších informácií získal kontrakt na novú generáciu procesorov pre iPhony.

Spoločnosť by tak mala pre Apple dodávať komponenty už štvrtý rok po sebe. Dlhodobú spoluprácu si TSMC zabezpečil okrem iného zmenšovaním rozmerov svojich produktov – od A10 Fusion, cez A11 Bionic, A12 Bionic až po A13 Bionic. Posledné dva menované mali 7 nanometrov. Update pre rok 2020 by podľa oficiálnych informácií mal v trende zmenšovania pokračovať, presnejšie s rozmerom 5 nanonmetrov. TSMC minulý rok do svojich technológií investovala 25 miliárd dolárov.

V tomto roku by sme sa mali dočkať hneď piatich nových modelov iPhonu, vrátane cenovo dostupnejšieho “SE 2” či higher-end 5G zariadení, ktoré sú pravdepodobne naplánované na druhú polovicu roku 2020.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.