Tržby iOS App Store stúpli o pätinu

V porovnaní s minulým rokom si obchod s aplikáciami pre mobilnú platformu Apple výrazne polepšil.

Podľa nového reportu od App Annie tak App Store uzavrel tretí kvartál uzavrel so ziskom 18 miliárd dolárov. V celkovom meradle používatelia smartfónov a tabletov stiahli 33 miliónov aplikácií a utratili rekordných 28 miliárd dolárov. V rámci App Store bolo stiahnutých 9 miliárd aplikácií, z čoho 30% predsavoval segment hier.

Najväčšími trhmi pre iOS boli Spojené Štáty a Čína. Za nimi nasledujú India a Južná Kórea, pričom obe krajiny zaznamenali výrazný rast. Najaktívnejších používateľov spomedzi aplikácií mal Facebook, WhatsApp a Facebook Messenger.

Pokiaľ ide o čas strávený v aplikáciách, počas tretieho švrťroku to bolo spolu 180 miliárd hodín, čo predstavuje 25% nárast oproti rovnakému obdobiu z minulého roku.

zdroj: App Annie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.