Trhová hodnota Apple pokorila 2 bilióny dolárov

Nový rekord prišiel iba dva roky po tom, čo sa kalifornská spoločnosť stala prvou firmou z USA, ktorá prekonala 1 bilión.

Za Apple nasleduje v rebríčku MicrosoftAmazon, každá s hodnotou 1,6 bilióna dolárov. Príjmy Cupertina rástli v poslednom kvartáli v každom odvetví či regióne.

Od roku 2011, kedy firmu po Steveovi Jobsovi prebral súčasný šéf Tim Cook, Apple viac ako zdvojnásobil svoj profit.

zdroj: Reuters

komentáre
  1. “Od roku 2011, kedy firmu po Steveovi Jobsovi prebral súčasný šéf Tim Cook, Apple viac ako zdvojnásobil svoj profit.”

    tento zaver evokuje, ako keby ostala hodnota 1 bilion keby nic nespravil Tim. netvrdim ze nic nerobil, neviem si predstavit kolko usilia stoji viest taku velku spolocnost a patri mu velke uznanie.

    chcem som len tolko, ci sa berie do uvahy aj fakt (co sa samozrejme neda vycislit :) ) aky ma na tom podiel kus prace ktoru odviedol Steve a aky Tim :) dalo by sa to zistit jedine tak, ze si Tim zalozi cisto novu firmu a ci by ju dokazal dotiahnut tam kam Steve :)

    1. Nie, keďže ide o anglický “trillion”, v slovenčine sa prekladá ako bilión. Miliarda je anglický “billion”. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?