Tim Cook venoval viac ako 5 miliónov na charitu

Dar nemenovanej inštitúcii poskytol šéf Apple v akciách.

Celkovo ide o 10 715 podielov, ktoré majú spolu hodnotu 5,4 milióna dolárov pri súčasnej hodnote akcií. Tá sa pohybuje na úrovni 503,43 dolára.

Viac podrobnosti o tom, pre ktorú dobročinnú iniciatívu budú prostriedky využité, nie je známe. Približne rovnakú sumu venuje riaditeľ Apple každoročne v rovnakom čase. V rozhovore spred piatich rokov Cook uviedol, že má v pláne väčšinu svojho bohatstva venovať v rámci systematickej filantropie.

Súčasný šéf kalifornského jablka je držiteľom akcií značky v hodnote 422 miliónov dolárov.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.