Svetová produkcia smartfónov má medziročne klesnúť o 16,5%, porastú však čínske značky

Rekordné číslo medziročného prepadu v druhom kvartáli očakávajú analytici z TrendForce. Príčinou sú dopady pandémie nového koronavírusu.

Tie ovplyvňujú nielen dodávateľov v reťazci ale najnovšie sa prejavili aj pri spotrebiteľskej sebaistote. Ľudia sú v súčasnosti menej ochotní investovať do nového zariadenia.

Pokiaľ ide o poradie v predajoch prvého kvartálu, prvé a tretie miesto obsadili SamsungApple, medzi nimi sa umiestnil Huawei. Nasledujú značky Xiaomi, OPPOVivo. Práve posledná spomenutá ako jediná zaznamenala v úvode roka rast. Napriek tomu, že si Samsung či Apple držia popredné pozície, ich trhový podiel má podľa odhadov v budúcom štvrťroku klesnúť, na úkor ostatných značiek.

1. kvartál 2020

2. kvartál 2020 (prognóza)

zdroj: TrendForce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.