Samsung údajne pracuje na vlastných “AirTags”

Chystaný tracker má pracovný názov Galaxy Smart Tag

Jeho úlohou bude – podobne ako v prípade AirTags od Apple – pomoc pri lokalizácii predmetov. Samsung ešte v lete v rámci svojho eventu, na ktorom predstavil Samsung Galaxy Note 20, prezentoval funkciu SmartThings Find, ktorá umožní vyhľadávanie kompatibilných Galaxy zariadení s lepšou presnosťou.

Softvér podľa nových informácií zo SamMobile budú využívať aj nové Galaxy Smart Tag, ktoré sa objavili v databáze Indonesian Telecom Certification.

O príchode Apple trackerov sa už hovorí dlho. Naposledy mali byť podľa niektorých leakerov súčasťou prezentácie v rámci jesenných eventov značky. Keďže sa tak nestalo, nové hypotézy hovoria o marcovom termíne v budúcom roku.

zdroj: Jon Prosser

zdroj: Patently Apple

AirTags boli zatiaľ spomínané v Apple podpornej dokumentácii, iOS kóde, patentových podaniach a samozrejme nemohli chýbať ani zábery, ktoré ukazovali ich možnú podobu.

Pokiaľ ide o konkurenčnú juhokórejskú značku, tá už pred dvomi roki priniesla LTE tracker predmetov s GPS. Produkt patril do segmentu SmartThings, no aktuálne sa už nevyrába.

zdroj: Samsung

Portál SamMobile zároveň predpokladá, že Samsung, rovnako ako jeho konkurent z Kalifornie, chce funkcionalitu svojho lokalizačného zariadenia založiť na ultraširokopásmovej technológii. Apple chce údajne využiť U1 čip.

Ak Samsung skutočne príde s vlastným trackerom, bude tento segment ďalším odvetvím, v ktorom budú obe značky zvádzať konkurenčný boj. Zdá sa, že Samsung s obľubou nasleduje Cupertino – stačí si spomenúť na príchod Apple Card, po ktorej nasledovala Samsung Pay Card.

zdroj: SamMobile, Samsung

komentáre
  1. pani, radsej keby sa opytate u sponzora istores a u par dalsich resellerov pripadne operatorov preco sa menia terminy dodavok iphone 12 pro .. najprv to bolo 30.11 a teraz su uz terminy o 3-4 tyzdne

    takisto u operatorov prakticky nemozne ziskat hned, vsade cakacka

    1
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.