Samsung spustil vlastnú “Apple Card”

Konkurencia platobnej karty od Apple je k dispozícii vo Veľkej Británii.

Transakcie, ktoré cestujú v čase

Samsung Pay Card je výsledkom spolupráce juhokórejského giganta, Mastercard a spoločnosti Curve, orientovanej na finančné technológie. Curve umožňuje používateľom prepojiť svoje karty a následne sa rozhodnúť, ktoré účty sa pre konkrétne platby použijú.

Služba dokáže aj “cestovanie v čase”. Ak si napríklad kúpite niečo prostredníctvom kreditnej karty a následne sa rozhodnete, že chce platbu realizovať inou kartou, máte až 90 dní na presun transakcie.

Virtuálne riešenie

Karta od Samsungu ponúka 5% cashback pri nákupoch od značky a 1% cashback v prípade iných predajcov. Samozrejmosťou sú okamžité notifikácie o útrate, prepočty mien podľa trhu pri cestovaní. Samsung uvádza, že tieto konverzie budú výhodnejšie ako kurzy, ktoré ponúkajú mnohé banky.

Platby má ochrániť viacúrovňový systém Samsung Knox. Pri strate smartfónu je možné okamžite službu zablokovať cez iné zariadenie z ekosystému značky. V porovnaní s Apple Card neponúka riešenie od Samsung aj fyzickú verziu karty. Ide o výlučne digitálnu službu, ktorá využíva NFC (Near Field Communication) v Samsung zariadeniach.

Po Veľkej Británii by sa služba mala dostať aj na ďalšie trhy. Apple Card, ktorá je zatiaľ dostupná iba v USA, teda pre Samsung zatiaľ nepredstavuje veľkú konkurenciu. 

zdroj: Samsung

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť