Samsung predstavil skladací Z Flip. Poznáme jeho cenu

Novinka od juhokórejskej značky chce cieliť najmä na trendsetterov a ľudí, ktorí radi vyčnievajú z davu.

6,7 palcový kompakt

Zariadenie so skladacím dizajnom sa prvýkrát oficiálne predviedlo v rámci reklamného bloku počas tohtoročných Oscarov. Samsung potom o deň neskôr v rámci svojho eventu urobil kompletnú prezentáciu novinky.

Ako hlavný benefit vníma jeho kompaktné rozmery v zloženom stave, vďaka čomu sa vojde aj do tých menších vrecák. Po rozložení ponúka 6,7 palcový AMOLED displej, ktorý s výnimkou výrezu pre fotoaparát nemá okraje.

Pánt, ktorý zabezpečuje sklápanie zariadenia, by podľa značky mal vydržať 200 000 zohnutí. Je vytvorený z nylonových vlákien, ktoré majú odpudzovať prach a nečistoty – postrach predošlých sklápačiek od Samsungu.

Selfie z iného pohľadu

Smartfón je plne funkčný v rozloženom aj čiastočne sklopenom stave v rôznych uhloch. Vďaka nim má podľa značky zariadenie ponúknuť pôsobivé možnosti pre zachytávanie záberov s použitím zadného či predného fotoaparátu.

V rámci displeja je možné pracovať paralelne v dvoch aplikáciách, pričom každá z nich zaberá jednu polovicu jeho plochy. Na zadnej strane sa okrem fotoaparátu nachádza aj mini displej, ktorý v zloženom stave informuje o čase či notifikáciách.

Pokiaľ ide o životnosť batérie, novinka s duálnou baterkou sa síce nevyrovná sérii S20, no Samsung ubezpečuje o celodenej výdrži.

Cena Z Flip začína na 1 480 €. Zatiaľ je dostupný vo fialovom (Mirror Purple) a čiernom (Mirror Black) prevedení, neskôr má vo vybraných krajinách pribudnúť odtieň Mirror Gold.

zdroj: Samsung

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?