Samsung predstavil skladací Z Flip. Poznáme jeho cenu

Novinka od juhokórejskej značky chce cieliť najmä na trendsetterov a ľudí, ktorí radi vyčnievajú z davu.

6,7 palcový kompakt

Zariadenie so skladacím dizajnom sa prvýkrát oficiálne predviedlo v rámci reklamného bloku počas tohtoročných Oscarov. Samsung potom o deň neskôr v rámci svojho eventu urobil kompletnú prezentáciu novinky.

Ako hlavný benefit vníma jeho kompaktné rozmery v zloženom stave, vďaka čomu sa vojde aj do tých menších vrecák. Po rozložení ponúka 6,7 palcový AMOLED displej, ktorý s výnimkou výrezu pre fotoaparát nemá okraje.

Pánt, ktorý zabezpečuje sklápanie zariadenia, by podľa značky mal vydržať 200 000 zohnutí. Je vytvorený z nylonových vlákien, ktoré majú odpudzovať prach a nečistoty – postrach predošlých sklápačiek od Samsungu.

Selfie z iného pohľadu

Smartfón je plne funkčný v rozloženom aj čiastočne sklopenom stave v rôznych uhloch. Vďaka nim má podľa značky zariadenie ponúknuť pôsobivé možnosti pre zachytávanie záberov s použitím zadného či predného fotoaparátu.

V rámci displeja je možné pracovať paralelne v dvoch aplikáciách, pričom každá z nich zaberá jednu polovicu jeho plochy. Na zadnej strane sa okrem fotoaparátu nachádza aj mini displej, ktorý v zloženom stave informuje o čase či notifikáciách.

Pokiaľ ide o životnosť batérie, novinka s duálnou baterkou sa síce nevyrovná sérii S20, no Samsung ubezpečuje o celodenej výdrži.

Cena Z Flip začína na 1 480 €. Zatiaľ je dostupný vo fialovom (Mirror Purple) a čiernom (Mirror Black) prevedení, neskôr má vo vybraných krajinách pribudnúť odtieň Mirror Gold.

zdroj: Samsung

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť