Rekonštrukcia Big Sur tapety od známej trojice

Skupina kreatívcov, ktorá v minulosti vytvorila vlastnú verziu tapiet z macOS, je späť.

Tentoraz sa pokúsili zrekonštruovať motív, ktorý Apple predstavil spolu s novým systémom pre Mac v rámci konferencie WWDC 2020. Bez špeciálnych príprav a za jeden týždeň. Tentokrát to bolo ešte o niečo náročnejšie, keďže záber viditeľný na tapete k macOS Big Sur, zobrazuje členitý terén z výšky 1,5 kilometra.

Autori, YouTube a fotograf Andrew Lewitt spolu s Jacobom Phillipsom a Taylorom Grayom, začali s rešeršom. Veľmi skoro prišli na to, že dron takýto záber zachytitť nedokáže. Odhliadnuc od toho, že drony sú v danej lokalite zakázané.

Do hry preto prišla helikoptéra. Zaujímavý fakt? Jej pilot bol ten istý, čo letel s fotografom pre pôvodnú Apple fotografiu. Prvý pokus nevyšiel kvôli hmlistému počasiu, ale na druhý prelet sa však tímu podarilo získať rovnaký záber.

Nižšie si môžete pozrieť video z procesu:

zdroj: Andrew Lewitt

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.