Radí iPhone 12 spiatočku? Novinky sa možno dočkáme až v októbri, poznáme aj ďalšie detaily

Okrem možného prepisovania v kalendároch vieme viac aj o hardvéri nového zariadenia.

Diskutabilná vízia

Japonský portál Macotakara priniesol správy, ktoré asi potešia málokoho. Odvolávajúc sa na viacero zdrojov z prostredia čínskych dodávateľov, hovorí o možnom presunutí prezentácia až na druhú polovicu októbra. Dôvodom sú problémy s dodávkami, ktoré nabúrala aktuálna pandémia.

V rovnakom mesiaci by sme sa podľa týchto zdrojov mali dočkať LTE iPhone 12 a 5G variant by dorazil až v novembri.

Tento nie veľmi pozitívny scenár však treba brať s určitou mierou nadhľadu. Napríklad zmienky o LTE iPhone 12, ktorý by Apple chystal tento rok, doteraz nikde nepadli. Navyše, analytik Ming-Chi Kuo, ktorý patrí k spoľahlivým zdrojom informácií a prognóz na tému Apple, sa v minulosti vyjadril o 5G podpore vo všetkých modeloch, ktoré značka na jeseň predstaví. Nedávno sme dokonca písali, že by mali ponúknuť podporu pre obe 5G technológie.

Energetické novinky

Odhliadnuc od termínov a plánov na odhalenie, objavili sa aj nové informácie, ktoré sa týkajú priamo technickej stránky nového smartfónu. Podľa nich by mal nový iPhone 12 disponovať batériou s kapacitou 2 775 mAh. Tá by teda mala byť v rovnakej veľkostnej kategórii ako batérie v modeloch XS a XR.

Ďalšou zaujímavosťou, a možným potvrdením predošlých dohadov, je záber napájacieho kábla s textilným povrchom a konektivitou Lightning–USB-C, ktorou aktuálne disponujú iba káble pribalené k iPhone 11 Pro a 11 Pro Max.

Práve o takomto prevedení sme nedávno písali ako o možnom refreshi pre nový iPhone. Vyzerá to tak, že v balení so zariadením sa teda skutočne dočkáme káblu s textilnou vrstvou. Na fotografii, o ktorú sa podelil leaker L0vetodream, vidno aj čierny variant, ktorý pravdepodobne patrí k aktuálnemu Mac Pro. Ak sa teda Apple rozhodne pre zmenu príslušenstva, ostáva iba dúfať, že nová izolácia ponúkne väčšiu odolnosť ako predchodca.

https://twitter.com/L0vetodream/status/1286259113744162823?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1286259113744162823%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2F9to5mac.com%2F2020%2F07%2F23%2Fbraided-iphone-12-cable%2F

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.