Potrebujeme viac – Apple žiada TSMC o zvýšenie produkcie čipov

Dodávateľ A13 čipov pre iPhone 11 bude musieť pravdepodobne upraviť kapacity, aby dokázal držať krok s dopytom.

Najnovší smartfón od Apple sa predáva veľmi dobre – najmä v Číne. iPhone 11 a 11 Pro sú skrátka žiadanejšie viac, než Apple očakávalo.

TSMC však bude zvyšovať produkcia ešte z jedného dôvodu. Apple už na jar pravdepodobne predstaví nový low-cost model iPhonu. A podľa informácií z viacerých zdrojov bude zariadenie disponovať takisto najnovším procesorom.

iPhone 12 bude v sebe skrývať novú generáciu procesoru, ktorý sa najskôr bude volať A14. Jeho výroba by mala odštartovať v druhom štvrťroku. Vďaka 5 Nm procesoru bude novinka oproti 7 nanometrovému A13 opäť rýchlejšia a úspornejšia.

komentáre
    1. Redakcny system je stale rovnaky, len sme menili dizajn. Diky za nazor, chceli sme to trosku modernejsie. ked prekonvertujeme vsetky obrazky do potrebnych velkosti webka sa aj zrychli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?