Pripomenie karanténu

Zatiaľ ide o základnú verziu, ktorá sa bude pravdepodobne ďalej rozširovať a vylepšovať, ako sľubovali aj vývojári. Tí poskytli zdrojový kód bezplatne Slovensku aj celému svetu.

V apke môžete získať prehľadné info o príznakoch či o karanténe pri návrate zo zahraničia či kontakte s nakazeným človekom. V apke máte možnosť označiť lokáciu, kde sa v rámci karantény zdržiavate. Za účelom jej dodržiavania bude apka dva týždne sledovať GPS súradnice zariadenia. Ak by ste karanténu porušili, príde vám notifikácia. Autentifikácia cez Face ID v tejto verzii aplikácie zatiaľ nenájdete.

Anonymná prevencia

Ako sme spomínali v samostatnom článku pri predstavovaní aplikácie, na lokalizovanie využíva okrem GPS aj Bluetooth, ktorý umožňuje presnejšie zameranie a to aj v interiéroch. Na rozpoznávanie konkrétnych zariadení sa využívajú anonymné kódy. Tento jedinečný kód si od človeka vypýta zdravotník v prípade, že by sa nakazil.

Vďaka kódu je možné spätne zistiť, ktoré zariadenia (a ich majitelia) prišli s nakazeným do kontaktu. Tie sú monitorované počas 14 dňovej lehoty. Aby sa predišlo zbytočnej panike, aplikácia zaznamenáva iba kontakty so zariadeniami, ktoré boli dostatočne blízko a počas stanoveného časového limitu.

Koronavírus ako na dlani

V apke môžete sledovať aj aktuálnu situáciu ohľadom COVID-19 na našom území. Na mapke uvidíte mestá, resp. mestské časti s infom o počte pozitívne testovaných. Okrem mapového zobrazenia je k dispozícii aj zoznam.

Aplikáciu Covid19 ZostanZdravy nájdete v App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.