Nový macOS robí problémy starším MacBookom

Majitelia sa sťažujú na znefunkčnené zariadenia po aktualizácii.

Problémy sa prejavujú už v procese inštalácie. Laptopy sa zaseknú na čiernej  obrazovke a pokusy o riešenie cez reset NVRAM, SMC, safe mode či obnovu cez internet sa javia neúspešné.

Väčšina reportov pochádza od majiteľov 13-palcových MacBookov Pro late 2013 a mid 2014. Zároveň ide o najstaršie oficiálne podporované modely pre macOS Big Sur podľa oficiálnej dokumentácie.

Apple je už o situácii informovaný a vec rieši. Nateraz je však nepochybne dobrý nápad počkať s aktualizáciou v prípade, že máte tento model MacBooku.

zdroj: MacRumors

komentárov
 1. Air 2019, jedu na Mojave, protoze na Cataline mi z neznamych duvodu periodicky vypadava Wi-Fi 2,4 GHz (5 drzi), kdyz mam zaple BT. Aneb Apple kvalita v praxi. Na Mojave v pohode a v pohode uz take pod Big Sur. Nicmene Big Sur zatim vyzkousen jen na externim disku, v rychlosti nespatruju tedy osobne zadny rozdil. Je to porad to samy, spis jako bonus mi desne laguje animace nahledu pres mezernik, hlavne na externim 4k monitoru, na Mojave v pohode.

  0
  0
 2. mam Pro mid2014 a v podstate az na lagy videi v nahlade cez medzernik a obcasne zdvojovanie ikoniek v task bare je vsetko ok. Vlastne nemam ziadny zasadnejsi problem.

  0
  0
 3. Môj MB Pro late 2014 beží celkom fajn po upgrade, dokonca ani ventilátor toľko nehučí ako predtým. Našiel som však chybičku ktorá ma vytáča a neviem čo s tým. NB mám pripojený cez ThunderBolt k LAN sieti, keďže wifi tam nie je, resp. je slabá. Keď ho odpojím zo siete a idem na Wifi v inej miestnosti, pripojí sa na wifi ale žiadne pripojenie na internet sa nekoná. Jediný spôsob ako rzochodiť wifi je manuálne v nastaveniach vypnúť Thunderbolt sieť, ktorá sa tvári aj po odpojení “aktívna” a svieti tam zelené svetlo (v nastaveniach). Keď toto urobím, Wifi sa ihneď rozbehne a všetko funguje ako má. Čiže, zrada je v tom, že mac ako keby nerozpoznal odpojenie kábla… Máte podobný problém?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť