Nový iPad Pro s A14X, 5G a mini-LED: Dorazí v prvej polovici roku 2021?

Nová generácia Pro modelov má priniesť nový procesor, 5G kompatibilitu či novú technológiu displeja. Kedy sa jej dočkáme?

Podľa leakera L0vetodream by to mohlo byť už v druhom štvrťroku 2021.

Leaker na svojom Twitteri hovorí, že nové zariadenie bude vybavené modemom Snapdragon X55 5G od Qualcommu, ktorý podporuje tak mmWave aj sub-6GHz. Prvá spomínaná technológia je súborom 5G frekvencií a v praxi prináša vysokorýchlostné pripojenie na krátke vzdialenosti, čo je logicky ideálne v meste. Menej ideálne to môže byť v redšie husto osídlených lokalitách, kde by k slovu zase mohlo prísť sub-GHz 5G – pomalšie, ale s väčším dosahom signálu.

V minulosti sa hovorilo o tom, že by sa nový iPad Pro mohol objaviť ešte tento rok. S ohľadom na aktuálnu situáciu okolo pandémie, ktorá zasiahla aj do výrobných harmonogramov, sa však ako pravdepodobnejší javí budúci rok. iPad Pro bol navyše aktualizovaný iba nedávno – v marci. Aj keď šlo skôr o drobný refresh, polročný interval sa zdá príliš dynamický.

Pokiaľ ide o spoľahlivosť leakera, L0vetodream nedávno ako prvý presne predpovedal viacero konkrétnych detailov o novom iPhone SE.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.