Nové MacBooky majú problémy s USB 2.0

Niektorí majitelia Apple notebookov hlásia problémy s konektivitou príslušenstva.

Problém sa má týkať tohtoročných MacBookov Pro a Air. 13 palcové modely laptopu, ktoré Apple predstavil iba nedávno, majú zjavne problém spojiť doplnkové USB 2.0 zariadenia s MacBookom pomocou hubu či adaptéru. Nepríjemný bug je očividne rozšírený – dôkazom sú početné vlákna na viacerých fórach, vrátane Apple Supportu.

V praxi sa problém prejavuje náhodným odpájaním zariadení, častejšie vtedy, keď sú pripojené minimálne dve USB. Práve náhoda robí chybu náročnú na špecifikovanie. Nie je presne jasné, ktoré zariadenia sú náchylné na nestabilné pripojenie alebo kedy sa vyskytuje.

Situáciu nevyriešil zatiaľ ani reset SMC, safe mode, či Disk Utility alebo prihlásenie cez iného používateľa. Dokonca ani preinštalovanie macOS. Ostáva teda na Apple, aby vec vyriešil softvérovým updatom. Ak ide o chybu tohto typu.

A čo vy? Stretli ste sa s týmto problémom?

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?