Netflix v 4K HDR? Na Macoch s T2 čipom už čoskoro realita (+ prehľad zariadení)

Blížiaci sa update desktop systému Apple prinesie aj túto možnosť pre divákov, ktorí programy streamovacieho giganta sledujú na svojom Macu.

Ktoré modely budú schopné prehrávať video v spomínanej kvalite? Na základe dokumentácie z Netflixu sú známe hardvérové požiadavky, ktoré odpovedajú na túto otázku pomerne presne.

Na prehrávanie Ultra HD videa je potrebné vlastniť Mac z roku 2018 alebo novší, ktorý disponuje bezpečnostným čipom T2. Monitor, pripojený k zariadeniu, musí byť kompatibilný s 60Hz 4K a HDCP 2.2 konektivitou. Prečo je prehrávanie video vo vysokej kvalite podmienené T2, nie je úplne jasné, no jednou z teérií je snaha o dodržiavanie autorských práv a zabránenie v tvorbe pirátskych kópií, čo súvisí práve s týmto bezpečnostným čipom.

Tu je podrobný zoznam Apple počítačov, na ktorých bude možné v macOS Big Sur streamovať Netflix v Ultra HD:

  • iMac 2020
  • iMac Pro
  • Mac Pro 2019
  • Mac mini 2018
  • MacBook Air 2018 a novší
  • MacBook Pro 2018 a novší

Nový macOS je aktuálne vo fáze testovania developermi aj verejnosťou a oficiálne by mal vyjsť už tento mesiac.

zdroj: Apple Terminal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.