Netflix v 4K HDR? Na Macoch s T2 čipom už čoskoro realita (+ prehľad zariadení)

Blížiaci sa update desktop systému Apple prinesie aj túto možnosť pre divákov, ktorí programy streamovacieho giganta sledujú na svojom Macu.

Ktoré modely budú schopné prehrávať video v spomínanej kvalite? Na základe dokumentácie z Netflixu sú známe hardvérové požiadavky, ktoré odpovedajú na túto otázku pomerne presne.

Na prehrávanie Ultra HD videa je potrebné vlastniť Mac z roku 2018 alebo novší, ktorý disponuje bezpečnostným čipom T2. Monitor, pripojený k zariadeniu, musí byť kompatibilný s 60Hz 4K a HDCP 2.2 konektivitou. Prečo je prehrávanie video vo vysokej kvalite podmienené T2, nie je úplne jasné, no jednou z teérií je snaha o dodržiavanie autorských práv a zabránenie v tvorbe pirátskych kópií, čo súvisí práve s týmto bezpečnostným čipom.

Tu je podrobný zoznam Apple počítačov, na ktorých bude možné v macOS Big Sur streamovať Netflix v Ultra HD:

Nový macOS je aktuálne vo fáze testovania developermi aj verejnosťou a oficiálne by mal vyjsť už tento mesiac.

zdroj: Apple Terminal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.