Návod: Majte na Instagrame komenty a tagy pod kontrolou

Nový update pre iOS sa zameriava na lepšiu reguláciu toho, kto vás kde a akým spôsobom spomenie. Ukážeme vám, ako na to.

Označenia a zmienky pod kontrolou

Vďaka aktualizácii je po novom na Instagrame možné kontrolovať to, kto vás označí na fotke či spomenie v komentári či v príbehoch, ako aj možnosť mazať komentáre hromadne. Instagram tým chce znížiť mieru online šikany, ktorá môže mať aj túto formu.

Môžete si odteraz vybrať z viacerých nastavení – povoliť tieto možnosti označovania a spomenutia v komentároch pre všetkých, iba pre ľudí, ktorých sledujete, alebo pre nikoho. K dispozícii je aj manuálne schvaľovanie označení.

Správa komentárov

Pre regulovanie komentárov stačí ťuknúť na komentár a následne na ikonku bodiek vpravo hore, kde si zvolíte Manage Comments. Následne môžete zmazať naraz až 25 komentárov. More Options zase ponúka možnosť pre hromadné blokovanie účtov.

Instagram chce v budúcnosti viac zdôrazniť aj pozitívne interakcie – má na to slúžiť funkcia pripnutia vybraných komentárov, ktoré sa zobrazia navrchu vlákna.

Ako si nastaviť nové možnosti

Zmienky a označenia na fotkách

1. Vo vašej apke choďte do svojho profilu a ťuknite na menu vpravo hore.

2. Z ponuky zvoľte Nastavenia (Settings) a následne Súkromie (Privacy).

     

3. V sekcii Súkromie si zvoľte Menovky (Tags). Zobrazia sa vám tri možnosti, z ktorých si vyberte podľa osobnej preferencie. Úplne dolu je aj možnosť Manuálne schvaľovať menovky (Manually Approve Tags), ktorú si môžete zapnúť.

      

4. Rovnaké nastavenia (s výnimkou manuálneho schvaľovania) ponúkajú aj Zmienky (Mentions). Tie sa nachádzajú v predošlom kroku hneď pod Menovkami.

Spravovanie komentárov

1. Ak chcete regulovať komentáre k vašim príspevkom, zvoľte príslušný príspevok a kliknite na komentár. Vpravo hore následne ťuknite na ikonku troch bodiek.

2. Od spodného okraja sa zobrazí menu Komentáre (Comments), v ktorom si môžete vybrať Spravovať komentáre (Manage Comments) alebo Nastavenia komentovania (Comment Controls). V nastaveniach komentovania si môžete vypnúť komentovanie alebo zvoliť slová, ktoré sa majú skryť. Pre reguláciu komentárov zvoľte prvú položku Spravovať komentáre.

Následne budete mať na výber dve možnosti – Odstrániť (Delete) vybraný komentár alebo Ďalšie možnosti (More Options). Komentáre môžete odstraňovať aj po skupinách, naraz môžete vymazať až 25  z nich. Stačí ich označiť ikonkou na pravom okraji.

Po kliknutí na Ďalšie možnosti sa dostanete k položkám Zablokovať účty (Block AccountObmedziť účty (Restrict Account). Prvá možnosť zablokuje daného používateľa, druhá obmedzí jeho viditeľnosť jeho aktivity na vašom profile a príspevkoch iba pre vás dvoch.

      

zdroj: Instagram

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť