Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou, ktorá ponúka simultánne nahrávanie z viacerých kamier iPhonu naraz. 
Táto funkcia sa objavila v aplikácií DoubleTake (od vývojárov FiLMiC Pro), ktorá je od od teraz zadarmo v App Store. Aplikácia tak umožňuje nahrávať video z dvoch kamier naraz (teda z prednej aj zadnej naraz). Aplikácia je kompatibilná s iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone XS a iPhone XR.  
Keď Apple počas eventu priviedol vývojárov tejto aplikácie na pódium, bolo povedané, že táto funkcia bude integrovaná ako súčasť aplikácie FiLMiC Pro. Vývojári sa snažia svoj sľub dodržať, no nestihli funkciu integrovať do aplikácie v stanovenom termíne a tak sa rozhodli, že vydajú samostatnú aplikáciu s touto funkciou. Neskôr tento rok sa tejto funkcie teda dočká aj FiLMiC Pro
Vďaka novému API pre multi-kamerové video v novom iOS 13, dokáže DoubleTake vizualizovať nahrávky zo všetkých štyroch kamier na iPhone 11 Pro (ultra široká, široká, telephoto a predná kamera naraz) a tvorcovi tak umožniť výber medzi dvoma najlepšími uhlami, z ktorých chce natáčať. 
Počas nahrávania si môžeme zvoliť, či chceme rozdelené (split-screen) rozloženie obrazovky alebo mód obraz v obraze. Nahraný klip sa dá uložiť ako kompozícia obidvoch alebo rozdelene do dvoch klipov. DoubleTake vie rozdeliť nahraný klip do dvoch, pretože očakáva, že tvorca videa bude chcieť neskôr použiť softvér na úpravu videa a pri vytváraní klipu prehadzovať medzi prednou a zadnou kamerou. 
DoubleTake určite nie je prvá aplikácia tohto druhu na trhu. Krátko po vydaní iOS 13 sa na App Store objavila aplikácia DuetCam, ktorá je postavená na rovnakom princípe. No DoubleTake je určite zaujímavejší rival vďaka novému UI a niekoľkým pokročilým možnostiam úpravy. 
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť