Mohol by takto vyzerať nový iPadOS?

Nový koncept Parkera Ortolaniho prezentuje jeho víziu systému pre Apple tablet.

Očakávaný iPadOS 14 je aktuálne iba v beta štádiu a už teraz prichádza možná podoba novej verzie tohto operačného systému, ktorý Apple vyvíja špeciálne pre iPad portfólio. Vo svojom návrhu novej generácie iPadOS prezentuje Parker domovskú obrazovku na spôsob flexibilného rozhrania, ktoré je možné preskupiť a upraviť tak, aby vám to čo najlepšie vyhovovalo. Na ploche vidno widgety v kombinácii s ikonkami apiek, pričom tie sú veľkostne nastavené tak, že štvorica aplikácií zaberá rovnaký priestor ako jeden widget. Vďaka tomu by sa na jeden screen mohlo vojsť viac ikoniek ako doteraz. Widgety by bolo možné pridávať kamkoľvek na plochu a nakombinovať si výsledný layout spolu s ikonkami aplikácií podľa seba.

Novinkou je aj knižnica apiek, ktorá je prítomná ako ikonka na ľavom okraj docku. Pomocou nej by bolo možné vyvolať ponuku aplikácií, ktoré možno otvárať, presúvať na domovskú obrazovku či aktivovať režim Split View.

Pro menu je prvok, ktorý v koncepte vyvoláte swipom z ľavého horného okraja, resp. kliknutím na čas. V tejto ponuke by používatelia mali prístup k notifikáciam, rôznym nastaveniam, nedávnom použítým aplikáciam a takisto by z tohto miesta mohli reštartovať či uspať zariadenie.

Ovládacie centrum. Známa súčasť systému je po novom kompaktnejšia a zaberá menej priestoru na displeji iPadu. Parker takisto prezentuje možnosť prispôsobenia, kedy by ste si mohli preskupiť jednotlivé ovládacie prvky tak, ako to vyhovuje vám. Koncept ukazuje aj to, ako by vyzeralo nové UI v orientácii na výšku, či na malom displeji iPadu mini.

zdroj: Parker Ortolani

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť