mini-LED iPad Pro by mal doraziť v začiatkom budúceho roku

Displej pre nové zariadenie bude podľa reportu od ETNews dodávať LG.

Masovú výrobu komponentov pre Apple má tento výrobca spustiť ešte do konca aktuálneho roku. Medzi benefity novej technológie patrí vyšší jas, lepší kontrast a úspora energie.

O novom iPade Pro s týmto typom obrazovky sa hovorí už dlhšie. Ešte v lete sa pripomenul leaker L0vetodream, ktorý sa podelil o svoju prognózu. Očakáva, že novinka budú poháňaná čipom A14X, a okrem mini-LED ponúknu aj 5G. Termín, ktorý vtedy spomenul ako možný štart produktu, bola prvá polovica roku 2021. Malo by sa jednať o 12,9-palcový Pro, v čom sa zhoduje renomovaný analytik Ming-Chi Kuo aj portál DigiTimes.

iPad Pro sa naposledy dočkal aktualizácie na jar, kedy značka prišla s mierne vylepšeným čipom vychádzajúcim z toho predchádzajúceho, s ultraširokou kamerou s 0,5-násobným priblížením či LiDAR skenerom.

mini-LED by si po iPade mal nájsť cestu aj do Mac segmentu – vybavené ním majú byť v budúcnosti laptopy aj desktopy od Apple.

zdroj: ETNews

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.