Microsoft pokračuje v príprave podpory trackpadu pre Word a Excel na iPade

Softvérový gigant aktuálne spúšťa fázu testovania svojich aplikácií pre Apple tablety.

Funkcionalita sa objavila v verziách apiek s označením 2.42, ktoré sú dostupné vo forme bety cez Apple TestFlight. Podpora pre myš a trackpad poskytuje vizuálnu spätnú vázbu pri úprave dokumentov v Exceli či Worde.

Trackpadový kurzor sa na obrazovke zobrazuje ako kruh, ktorý sa zobrazí iba vo chvíli, keď sa prstami ovládača dotknete – v súlade so zámerom, ktorý pre túto funkcionalitu mal Apple. Kruh sa zároveň tvarovo prispôsobuje konkrétnym kontextom a situáciám, pri ktorých sa používa a vyznačuje prvky z UI. Podporu pre trackpad a myš priniesol iPadOS 13.4. 

Funkcia je podporavaná na nasledovných modeloch

  • všetky iPad Pro
  • iPad Air 2 a novši
  • iPad 5. generácie a novší
  • iPad mini 4 a novší

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Navigácia pre motocyklistov od Sygicu je už v Apple CarPlay a Android Auto

V reakcii na silný dopyt zo strany milovníkov dvojkolesových tátošov je špecializovaná navigácia Sygic pre motorky teraz k dispozícii cez Apple CarPlay a Android Auto. Motocyklistom umožňuje sústrediť sa na cestu a zároveň poskytuje všetky dôležité informácie pre lepší zážitok z jazdy a bezpečnosť už aj na dispeji motocyklov.
pokračovanie článku

Apple pripravuje nový Mac s 1,5TB RAM, zrejme sa nedoplatíme

Keď Apple predstavil Mac Pro s čipom M2 Ultra, prakticky tým celý počítač odpísal. S prechodom na vlastnú architektúru čipov došlo totiž k výraznému okliešteniu možností upgradu, vďaka čomu sa z vrcholného desktopu stal prakticky iba glorifikovaný Mac Studio.