Majetok Tima Cooka prekonal hranicu 1 miliardy dolárov

Apple je na vzostupe viac ako kedykoľvek predtým a spolu so značkou aj jej šéf.

Deväť rokov po uvoľnení CEO stoličky Steveom Jobsom sa podľa Bloombergu stal súčasný šéf Apple miliardárom. Aj vďaka rastu akcií spoločnosti, ktoré minulý týždeň stúpli takmer o 5%. Apple si tak pripísal nový rekord – dosiahol trhovú hodnotu takmer 2 bilióny.

Tieto úspechy sa prirodzene prejavujú aj v bohatstve jeho súčasného CEO. Tím Cook sa podľa Bloomberg rebričku pridal do klubu najbohatších šéfov veľkých spoločností, ktorí však firmy, v ktorých čele stoja, nezaložili. Odhad Cookovho majetku vychádza z analýz trhu a vlastníctva akcií. Tento mesiac má Cook získať v poradí deviaty obnos akcií Apple v počte 560 000, ktoré by jeho majetok mali navýšiť o zhruba 100 miliónov dolárov.

Šéf Apple sa v roku 2015 vyjadril, že plánuje väčšinu svojich peňazí venovať na dobročinné účely a milióny dolárov už týmto smerom putovali.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?