iPhone SE je podľa nového prieskumu úspechom

Zariadenie, ktoré je pomyselným nástupcom populárneho modelu, sa u zákazníkov teší veľkej obľube.

Apple tento cenovo dostupný smartfón od začiatku zamýšľal pre ľudí, ktorý vlastnia starší iPhone a premýšľajú nad upgradom. A podľa najnovšej analýzy od Consumer Intelligence Research Partners, tento zámer značke vyšiel.

iPhone SE totiž z pomyselného koláča predajov Apple smartfónov odkrojil takmer jednu pätinu – a to aj napriek tomu, že bol v ponuke iba časť jedného štvrťroku. Model začínajúci na sume 479 €, bol cenovo výrazne atraktívnejší než rok starý XR a hravo schoval do vrecka aj trojročný iPhone 8.

SE bol jednoznačne voľbou číslo jeden, ak išlo o prechod na novšie zariadenie, najmä pri ľuďoch, ktorí vlastnili výrazne starší model. Podľa údajov prieskumu patrilo približne 73% kupujúcich do skupiny majiteľov iPhonov starších viac ako štyri roky.

zdroj: CIRP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?