iPhone 12 má problémy s kamerou, Pro modely môžu prísť neskôr

Aj takúto možnosť pripúšťa nový report analytika Ming-Chi Kua. Čo je príčinou komplikácií?

Očakávaný nástupca jedenástej generácie iPhonu je aktuálne vo fáze testovania. Počas nej sa vyskytli problémy s kvalitou objektívov nového fotoaparátu. Išlo konkrétne o širokoúhly objektív, na ktorom sa počas simulácie vysokej teploty a vlhkosti objavili praskliny. Týmto spôsobom značka testuje, ako si “tam vonku” poradí jej produkt v tropickom podnebí.

Problém sa vyskytol na 5,4 a 6,1 palcových modeloch bez prívlastku Pro. Zatiaľ podľa Kua nie je jasné, či Apple veci stihne dať do poriadku pred odhalením iPhonu 12. Nekvalitné komponenty sú však záležitosťou iba jedného z viacerých dodávateľov. Ďalší z partnerov, Largan, testom prešiel a podľa dostupných informácií je schopný navýšiť výrobné kapacity, aby vzniknutý výpadok po firme Yujingguang dohnal.

Ming-Chi Kuo okrem informácií o problémoch v testovacej fáze poodhalil aj niečo z časového harmonogramu spustenia predajov. Prvé by podľa neho mohli na pulty obchodov prísť základné modely nasledované Pro verziami iPhone 12. Dvojfázové nasadenie sa zhoduje s prognózou DigiTimes. Portál minulý týždeň uviedol, že Apple plánuje ako prvé nasadiť 6,1 palcové modely.

zdroj: 9to5Mac

komentár
  1. Je to čistě otázka mé nechápavosti? Modelům neoznačeným jako Pro praskají objektivy …. výsledkem je, že modely řady Pro se opozdí ???? Nebo je to čistě marketingová strategie, aby se Pro verze neprodávaly dříve?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť