iOS 15 možno nebude podporovať iPhone 6s a ďalšie modely

Nové informácie sa objavili na portáli The Verifier.

Izraelská stránka priniesla info o kompatibilite budúcej generácie operačného systému pre Apple zariadenia. Na zozname podporovaných modelov podľa The Verifier už nenájdeme iPhone 6s, iPhone 6s Plus ani pôvodný iPhone SE. Ak by sa táto prognóza ukázala ako správna, nový iOS 15 by podporoval nasledovné Apple zariadenia:

 • iPhone 12
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 11
 • iPhone XS
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 7
 • iPod touch (7. generácia)

Samozrejme kompatibilné budú aj iPhony, ktoré Apple predstaví v roku 2021.

Treba dodať, že The Verifier nemá najspoľahlivejšiu históriu pokiaľ ide o prognózy podobné druhu. V minulosti však stránka prišla s tvrdením, že iOS 14 bude kompatibilný so všetkými modelmi Apple produktov, ktoré podporuje iOS 13. Portál takisto pred rokom informoval, že iOS 14 bude poslednou verziou, ktorá bude bežať na iPhone SE a iPhonoch 6s.

Táto hypotéza nemusí byť ďaleko od pravdy, keďže Apple zvykne poskytovať podporu pre zariadenia po dobu 4 až päť rokov od ich predstavenia. iPhone 6s predstavila značka v septembri 2015, model SE prišiel nasledujúci rok v marci.

zdroj: The Verifier

komentár
 1. cca pred rokom sa niekto vyjadroval, ze zariadenia, ktore podporuju ios14, budu podporovat aj ios15… udajne tie 6sky nemali podporovat ani ios14 a podporuju.. maju podobny dizajn cpu ako novsie telefony, preto maju taku dlhu podporu

  1
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.