iOS 14.2 Beta prináša rozpoznávanie skladieb pre Ovládacie centrum

Táto nová funkcia umožňuje objavovať skladby, ktoré hrajú okolo užívateľa a taktiež objaviť skladby, ktoré hrajú v aplikáciách aj v prípade, že sa používajú AirPods. Skladba vyskočí ako notifikácia a po klepnutí na ňu je možné si skladbu vypočuť v Apple Music

Funkcia rozpoznávania skladieb Shazamom sa dá jednoducho pridať do Ovládacieho centra v apke Nastavenia a sekcii Ovládacie centrum. Pre zapnutie tejto funkcie stačí jednoducho otvoriť Ovládacie centrum, klepnúť na ikonu Shazamu a zahájiť tak rozpoznávanie jednotlivej skladby.

Apple zariadenia vedia už dlhšiu dobu rozpoznávať sklady pomocou Shazamu. Aktuálne je možné túto funkciu použiť iba s použitím hlasového asistenta Siri. Prípadne je nutné otvoriť aplikáciu Shazam. Vyššie spomenutá funkcia umožní rozpoznávanie skladieb s vynaložením minimálneho úsilia.

zdroj: MacRumorsČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.