iOS 14.2 Beta prináša rozpoznávanie skladieb pre Ovládacie centrum

Táto nová funkcia umožňuje objavovať skladby, ktoré hrajú okolo užívateľa a taktiež objaviť skladby, ktoré hrajú v aplikáciách aj v prípade, že sa používajú AirPods. Skladba vyskočí ako notifikácia a po klepnutí na ňu je možné si skladbu vypočuť v Apple Music

Funkcia rozpoznávania skladieb Shazamom sa dá jednoducho pridať do Ovládacieho centra v apke Nastavenia a sekcii Ovládacie centrum. Pre zapnutie tejto funkcie stačí jednoducho otvoriť Ovládacie centrum, klepnúť na ikonu Shazamu a zahájiť tak rozpoznávanie jednotlivej skladby.

Apple zariadenia vedia už dlhšiu dobu rozpoznávať sklady pomocou Shazamu. Aktuálne je možné túto funkciu použiť iba s použitím hlasového asistenta Siri. Prípadne je nutné otvoriť aplikáciu Shazam. Vyššie spomenutá funkcia umožní rozpoznávanie skladieb s vynaložením minimálneho úsilia.

zdroj: MacRumorsČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.